Pogoda w Polsce jest dość nieprzewidywalna. Niekiedy w grudniu cieszymy się z dodatnich temperatur, a wiosną narzekamy na mrozy. Trudno też trafić na okienko pogodowe w trakcie sezonu wakacyjnego. Większość z nas planuje urlopy z wyprzedzeniem, dlaczego nawet pomimo prognozowanej niepogody, nie chcemy odwoływać wyjazdów. I o ile wielu turystów jest przekonanych, że nawet podczas deszczu nie da się nudzić w górach, o tyle są tacy, którzy uparcie twierdzą, że zła pogoda nad morzem zwiastuje nieudane wakacje. W dzisiejszym artykule udowodnimy Ci, że takie twierdzenie mija się z prawdą.

Jak spędzić urlop nad morzem podczas niepogody?

Znane przysłowie mówi, że „nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie”. Zgodnie z nim ani deszcz, ani wiatr nie powinien popsuć Ci planów urlopowych. I choć niepogoda uniemożliwia plażowanie i kąpiel w morzu, nie powinna stać na przeszkodzie zwiedzaniu okolicznych miejscowości lub spacerowaniu po plaży. Bałtyk zachwyca nawet wtedy, gdy górują nad nim ciemne chmury. W okolicach popularnych kurortów nie brakuje też licznych atrakcji dla dużych i małych. W chłodniejsze dni warto odwiedzić np. Oceanarium w Pobierowie, Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu czy Amfiteatr w Rewalu. Ciekawym pomysłem będzie także wycieczka rowerowa szklakiem latarni morskich.

Poza tym w czasie deszczu można w pełni skorzystać z atrakcji, jakie zapewnia miejsce, w którym zamierza się spędzić nocleg. Przykładowo w Resorcie Laola z pewnością nie będziesz narzekać na nudę. W naszym nadmorskim kurorcie w Pobierowie do Twojej dyspozycji oddajemy nie tylko komfortowe pokoje i apartamenty, ale również strefę rozrywki i SPA. W swojej ofercie mamy siłownię, basen, jacuzzi, tężnie solankowe i sauny. Oferujemy też pakiet zabiegów relaksacyjnych i rehabilitacyjnych.