Wakacje nad morzem kojarzą Ci się wyłącznie z plażowaniem i zażywaniem kąpieli w Bałtyku? Nic bardziej mylnego! Polskie wybrzeże oferuje znacznie więcej atrakcji. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i zwolennicy zacisznych, urokliwych miejsc, w których można odpocząć od zgiełku miasta. Zastanawiasz się, dokąd pojechać? Spędź niezapomniane wakacje w Pobierowie. W tej nadmorskiej miejscowości i jej okolicach z pewnością nie będziesz się nudzić.

Co warto zobaczyć w pobliżu Pobierowa?

Jeśli planujesz spędzić weekend nad morzem np. w Resorcie Laola, możesz liczyć na wiele atrakcji, jakie zapewnia ten obiekt. Basen, spa, kręgielnia czy wypożyczalnia rowerów to część bogatej oferty ośrodka, który dba o komfort zarówno dorosłych, jak i najmłodszych gości. Taki relaks w hotelu jest świetną perspektywą na spędzenie wieczorów po całodziennym zwiedzaniu okolicy, a jak się okazuje, w pobliżu Pobierowa nie brakuje atrakcyjnych turystycznie miejsc. Aktywni mogą wybrać się na wycieczkę rowerową jedną z dwóch wytyczonych tras – Letniskowym Szlakiem Pobierowa lub Zachodnim Szlakiem Łącznikowym.

Warto odwiedzić również Niechorze. Znajduje się tam m.in. latarnia morska z 1866 r. i muzeum rybołówstwa. Atrakcją dla najmłodszych będzie pobyt w wesołym miasteczku lub przejazd wąskotorową kolejką, która przebiega właśnie przez tę miejscowość. Z Pobierowa blisko jest też do Rewala, w którym można zobaczyć np. Amfiteatr. W pobliżu jest także Trzęsacz, gdzie warto obejrzeć ruiny kościoła wzniesionego w XV wieku. Ciekawym miejscem jest również Kamień Pomorski. W tej miejscowości obowiązkowo trzeba zwiedzić katedrę z barokowymi organami, wybudowaną w XII wieku, w której corocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.