Myśl o turnusach rehabilitacyjnych może kojarzyć się ze żmudnymi i wyczerpującymi ćwiczeniami, które trwają cały dzień. Jak się okazuje – to przekonanie jest bardzo mylne. Choć rzeczywiście podczas turnusów przeprowadzane są zorganizowane zajęcia kładące nacisk na aktywność fizyczną, to są zorganizowane w taki sposób, że nie brak jest czasu na odpoczynek.

Ponadto misją turnusów rehabilitacyjnych jest przede wszystkim zadbanie o jak najwyższy komfort, zwiększenie energii i sił witalnych. Ich celem nie jest wywołanie zmęczenia, które następnego dnia uniemożliwi podjęcie aktywności fizycznej i odbierze całkowitą chęć do uczestnictwa w zajęciach.

Turnusy rehabilitacyjne w obecnych czasach są w praktyce urlopem, spędzonym na pożytecznym odpoczynku. Pożytecznym, czyli polegającym na poddaniu się aktywności oraz zabiegom fizjoterapeutycznym, które wspomogą nawet najbardziej przepracowany i przemęczony organizm.

Na czym polegają turnusy rehabilitacyjne?

Turnusy rehabilitacyjne są zorganizowaną formą leczenia, która jest przeprowadzana pod kontrolą lekarza specjalisty oraz doświadczonych fizjoterapeutów. W naszej ofercie można skorzystać między innymi z zabiegów z zakresu hydroterapii, elektroterapii, masaży leczniczych i relaksacyjnych. To jednak nie wszystko – uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać ze strefy Spa & Wellness, a także z basenu oraz sauny. Wszystko to wieńczy wspaniała kuchnia, a także wygodne apartamenty, które zdecydowanie sprzyjają odpoczynkowi.

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem z basenem są więc idealnym sposobem na zregenerowanie utraconych sił i zajęcie swoich myśli przyjemnymi zabiegami. Pozwolą także na odpoczynek od codziennego stresu i zmniejszenie dolegliwości zdrowotnych.

Gdzie są organizowane turnusy rehabilitacyjne?

Najdogodniejszym miejscem, w którym organizowane są turnusy rehabilitacyjne jest środowisko nadmorskie. Nie bez powodu – morski klimat jest bogaty w duże stężenie jodu, którego często brakuje w codziennej diecie. Ponadto charakteryzuje się brakiem zanieczyszczeń i alergenów, jednocześnie zawierając wiele pożytecznych aerozoli.

Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych przyznają, że nie ma nic piękniejszego od możliwości przespacerowania się nadmorskim deptakiem lub plażą po zakończeniu zabiegów.