Spędzanie czasu nad morzem jest jedną z bardziej relaksujących rzeczy, jakich można doświadczyć. Warto spacerować piaszczystym brzegiem bez względu na porę roku. Jesień nad morzem jest czasem, w którym można się całkowicie odprężyć. Plaże są spokojne i ciche, co umożliwia relaks przy szumie fal. W przypadku deszczowej pogody czas można spędzić w przytulnym hotelowym wnętrzu.

Dobre dla zdrowia sposoby spędzania czasu nad morzem

Morskie powietrze jest niezwykle korzystne dla organizmu. Zawiera wiele dobroczynnych składników. Wśród nich najbardziej znany jest jod, który jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Poza nim w nadmorskim powietrzu znajduje się także brom, wapń i magnez.

Okolice morza są także doskonałym miejscem do spacerów. Przechadzać się można nie tylko wzdłuż plaży, ale także po lasach. Bliskość natury może także być wykorzystana do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak nordic walking czy jazda na rowerze. Warto łapać promienie jesiennego słońca odbijające się od tafli wody. Kąpiele słoneczne działają korzystnie na organizm dzięki stymulowaniu produkcji endorfin oraz wpływowi na syntezę witaminy D. Działanie słońca może również pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi.

Jak można spędzać czas w hotelu

Jeśli jesienna pogoda nie sprzyja spacerom albo ma się ochotę na relaks w innej formie, doskonałym pomysłem jest skorzystanie z bogatej oferty apartamentu. Możliwości są na tyle szerokie, że każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie.

Jesienią temperatura wody w morzu uniemożliwia pływanie, więc dla fanów kąpieli doskonałym wyborem będzie skorzystanie z basenu. Do tych, którzy wolą kąpiele lecznicze skierowana jest oferta hydroterapii. Innymi leczniczymi zabiegami dostępnymi w naszym SPA jest szeroki wybór masaży oraz fizykoterapia. Dostępne są również zabiegi pielęgnujące skórę całego ciała. Do wyboru jest szeroka oferta zabiegów odmładzających i odżywczych. Po spacerze w jesiennej aurze doskonale będzie ogrzać ciało w saunie i skorzystać z dobrodziejstw tężni solankowej.