Bałtyk zachwyca o każdej porze roku, a w upalne dni kusi możliwością orzeźwiającej kąpieli. Trzeba jednak pamiętać, że morze jest żywiołem, wobec którego trzeba zachować pokorę. Nawet doświadczeni pływacy miewają problem w starciu z falami i prądami. Bezpieczniejszym miejscem z pewnością jest basen. Wybierając się nad morze, warto zatem poszukać hotelu, który posiada to udogodnienie.

Niebezpieczeństwa związane z pływaniem w morzu

Bałtyckie plaże to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek. Spacer brzegiem morza sprawia przyjemność o każdej porze roku. Zaś latem wiele radości dostarczają zabawy na piasku i pluskanie się w wodzie. Trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa związanych z przebywaniem nad wodą. Zawsze należy wybierać strzeżone kąpieliska i stosować się do zaleceń ratowników. Miłośnicy pływania powinni mieć także na uwadze prądy, silę fal oraz temperaturę wody. Zagrożeniem mogą być ponadto zdradliwe dno i niebezpieczne bakterie, którymi można zarazić się podczas kąpieli. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności pływackich oraz doświadczenia na otwartych akwenach, wybierzmy basen.

Zalety korzystania z hotelowego basenu

Nadmorski hotel z basenem pozwala cieszyć się urokami Bałtyku, a jednocześnie daje możliwość bezpiecznego i komfortowego pływania. Bez względu na porę roku, pogodę i temperaturę można tu szlifować style pływackie lub po prostu cieszyć się bezpieczną formą ruchu w wodzie. Basen mieszczący się w tym samym kompleksie budynków, co hotel to duże ułatwienie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Wyprawa na basen z gromadką pociech stanowi bowiem nie lada wyzwanie logistyczne.
Nie zapominajmy, że aktywność fizyczna w wodzie jest nie tylko przyjemna, ale odgrywa rolę w rehabilitacji. Kuracyjne pobyty nad morzem są organizowane zwykle w obiektach posiadających basen. Można tu nie tylko odzyskać sprawność, ale także poprawić samopoczucie. Nie od dziś wiadomo, że woda może mieć zbawienny wpływ na duszę i ciało. Skrótowiec SPA pochodzi wszakże od łacińskiego zwrotu „Salus per aquam” oznaczającego „Zdrowie przez wodę”.