Ostatnie miesiące zdominowane są jednym tematem: koronawirus. Pandemia wywołana pojawieniem się wirusa COVID-19 sieje grozę nie tylko ze względu na systematycznie wzrastającą liczbę zarażeń, lecz trudną sytuację ekonomiczno-gospodarczą. Mali przedsiębiorcy martwią się o swoje biznesy, wiele z nich zostaje czasowo zamkniętych lub obawia się o przyszłość swoją i pracowników. Problem wirusa dotyka szczególnie branżę turystyczną. Istnieje jednak kilka sposobów, aby wesprzeć polską turystykę w tym trudnym okresie. Jak to zrobić?

Przeniesienie rezerwacji

Odwołanie rezerwacji to duża strata dla ośrodków turystycznych. Puste pokoje w hotelach, brak gości w salonach SPA i restauracjach mogą skutkować nie tylko deficytami finansowymi, lecz również zwolnieniami pracowników. Pierwszym krokiem, który możesz podjąć w celu podtrzymania polskiej turystyki jest przesunięcie rezerwacji na inny termin w miejsce jej nieodwracalnego odwołania. Pandemia kiedyś wreszcie się skończy, a wtedy wszyscy wrócimy do trybu życia sprzed ery koronawirusa. Odwołując rezerwację odbierasz sobie szansę na niezbędny odpoczynek, co dodatkowo negatywnie wpłynie na twoje samopoczucie. Przenosząc rezerwację nie zawiedziesz siebie, ani ośrodka wypoczynkowego, a perspektywa urlopu po wielu miesiącach domowej kwarantanny będzie cieszyć podwójnie.

Planowanie urlopu w Polsce

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wielu z nas marzy o egzotycznych wakacjach za granicą, a często nie doceniamy tego, co ma do zaoferowania nasz kraj. Polski Bałtyk, jeziora, lasy, góry – istnieje wiele sposobów na spędzenie urlopu w naszej ojczyźnie. Dodatkowo nie będziesz musiał tracić czasu na długą podróż, drogie loty zagraniczne oraz wyczerpującą dla organizmu zmianę klimatyczną i czasową. W 2020 roku pozostań w Polsce i wesprzyj polską turystykę.

Promocja branży turystycznej

Promowanie towarów i usług nie cię nie kosztuje, a znaczy tak wiele. Wystarczy udostępnienie postu na Facebooku, Instagramie lub innych mediach społecznościowych. Nawet jeśli sam nie możesz zdecydować się na urlop w tym roku, to może twoi znajomi będą szukać ośrodka wypoczynkowego, kiedy pandemia wreszcie minie? Z pewnością większym zainteresowaniem cieszą się sprawdzone usługi polecone przez znajomych, niż te wyszukane przez przypadek w Internecie. Dodatkowo przeglądanie wyszukiwarki zajmuje dużo czasu. Oszczędź go znajomym i podsuń im swoją propozycję na wakacje w Polsce.