Weekendowe wypady w ładne miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków.

Już dwa dni spędzone z dala od zgiełku miasta pozwalają wyciszyć umysł oraz odzyskać energię i chęć do życia. Wybór dobrego miejsca na weekendowy wypoczynek może nie być łatwy, jedną z najbardziej atrakcyjnych turystycznie lokalizacji jest wciąż polskie morze. Z pewnością warto zdecydować się na choćby dwudniowy wypad nad Bałtyk niezależnie od pory roku.

Pobierowo – piękne plaże nad Bałtykiem

Jedną z miejscowości nad polskim morzem godnych polecenia jest Pobierowo w gminie Rewal w województwie zachodniopomorskim. Znajdują się tu m.in. piękne, piaszczyste plaże oraz duże kąpielisko z wyjątkowo czystą wodą. Do relaksujących spacerów polecić możemy tamtejsze, niezwykle malownicze wydmy i klify oraz lasy sosnowe. W okolicy znajdują się również doskonale przygotowane szlaki turystyczne i rowerowe, które z pewnością przypadną do gustu fanom aktywnego wypoczynku. Do Pobierowa łatwo dojechać ze Szczecina, Poznania czy Warszawy. Wiele można by też opowiadać o okolicznych atrakcjach takich jak Latarnia morska i Muzeum rybołówstwa w Niechorzu, Amfiteatr w Rewalu, jezioro Liwia Łuża z rezerwatem ptaków oraz wiele innych ciekawych miejsc na Pomorzu Zachodnim. Weekend nad morzem w Pobierowie będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem.

Inne popularne lokalizacje

Nad polskim morzem nie brakuje dobrych hoteli, pensjonatów oraz ośrodków uzdrowiskowych, w których można miło spędzić czas. Turyści, również ci weekendowi, za cel chętnie obierają Trójmiasto, również z racji ciekawych zabytków (np. Starówkę), jakie można zobaczyć w Gdańsku. Dużym zainteresowaniem cieszy się też sopockie molo. Malowniczym ośrodkiem na morzem, również przyciągającym turystów, jest Hel. Na zachód od niego nie brakuje pięknych, piaszczystych plaż – zlokalizowanych choćby we Władysławowie, Łebie, Ustce, Darłowie czy Kołobrzegu. Wszędzie tam świetnie już działa infrastruktura turystyczna, zapewniająca przyjeżdżającym w te strony gościom udany wypoczynek, w tym ten weekendowy.