Już od co najmniej kilku lat wyjazdy do Spa cieszą się dużą popularnością. Pobyt w takim ośrodku to doskonały sposób na to, by zregenerować siły oraz zadbać o piękny wygląd. Bogaty wybór zabiegów dostępnych w ośrodkach spa uwzględnia różne potrzeby i preferencji gości. Jeśli poza strefą Wellness&Spa jest również basen, można w takim obiekcie spędzić wiele dni rozkoszując się błogim wypoczynkiem i korzystając z bogatej oferty ekskluzywnych kuracji upiększających.

Co oferują ośrodki Spa?

Oferta takich obiektów jest zróżnicowana, dlatego warto przed zaplanowaniem wypoczynku w danym spa upewnić się, czy oferuje ono kuracje, które nas szczególnie interesują. W Spa zwykle wykonywane są zabiegi na ciało (również dla mężczyzn), których działanie obejmuje m.in. peeling, redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej, ujędrnienie i odżywienie skóry, jak również jej kompleksową regenerację. Inną ciekawą propozycją są zabiegi na twarz, szyję oraz dekolt dostosowane do potrzeb danej cery. Goście ośrodków Spa chętnie korzystają również z masaży stanowiących świetną terapię rozluźnienia napiętych mięśni, masaże również wspaniale relaksują i odprężają, często łączy się je z aromaterapią, dzięki czemu są jeszcze bardziej przyjemne.    

Dobre Spa, czyli jakie?

O opinie na temat danego ośrodka Spa warto popytać znajomych lub sprawdzić recenzje  wystawione w Internecie przez dotychczasowych gości. Dobrą zachętą będzie na pewno bogata oferta dostępnych zabiegów i kuracji, uwzględniających też wiek i płeć gości. Równie istotne są kompetencje i doświadczenie personelu ośrodka, o które zawsze warto dopytać przed przyjazdem na miejsce. Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, czy w zabiegach wykorzystywane są bezpieczne, sprawdzone preparaty np. kremy, maseczki, olejki. Warto też śledzić aktualne promocje w obiektach Spa, organizowane np. z okazji Dnia Kobiet czy Walentynek. Dzięki nim można skorzystać taniej z oferowanych przez ośrodki Spa ekskluzywnych zabiegów. W dobrych ośrodkach Spa można zakupić również vouchery na zabiegi, taki voucher może być świetnym prezentem dla kogoś bliskiego.