Wyjazd na wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie. Problematyczna bywa nie tylko kwestia organizacji podróży, ale i wyboru miejsca noclegowego. W tym przypadku destynacja zwykle nie ma tak dużego znaczenia, gdyż w okolicy każdego większego kurortu można znaleźć miejsca, które wzbudzą zainteresowanie dzieci. O wiele ważniejszy okazuje się wybór ośrodka wypoczynkowego zapewniającego atrakcje dla małych wczasowiczów. Na które z nich warto zwrócić uwagę i jak zorganizować czas maluchom podczas pobytu poza domem?

Jakie atrakcje zapewniają ośrodki wypoczynkowe przyjazne dzieciom?

I choć wydawać by się mogło, że w czasie wakacji najmniej czasu spędza się w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, nic bardziej mylnego. Każdy rodzic wie, że dzieci są ciągle w ruchu, a mimo wszystko ich zapasy energii nigdy się nie kończą. Nawet po całodniowym zwiedzaniu maluchy mają ochotę na zabawę. Dobrze więc wybierać miejsca noclegowe, które im to zapewnią. Dzieci preferują aktywny wypoczynek, ale szybko się nudzą, dlatego ważne jest to, by mogły korzystać z różnorodnych aktywności. Przykładem ośrodka wypoczynkowego nad morzem, który zapewnia dzieciom moc atrakcji, jest Resort Laola.

W naszym nadmorskim kurorcie w Pobierowie do dyspozycji najmłodszych oddajemy duży plac zabaw oraz bawialnię. Dzieci mogą też korzystać z kręgielni, którą wyposażyliśmy we wszelkie udogodnienia gwarantujące im komfortową i bezpieczną grę. Pod okiem opiekunów mają również okazję spędzić czas na basenie. Oprócz tego wypożyczamy rowery, dzięki czemu mali i duzi wczasowicze mogą zaplanować sobie wycieczki rowerowe po okolicy. Wśród najpopularniejszych atrakcji dla całych rodzin, z których mogą wówczas skorzystać, wymienia się np. Papugarnię, wesołe miasteczko w Niechorzu czy też Park Wieloryba w Rewalu.