Mówi się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Może, zamiast wybierać się w dalekie zagraniczne podróże, warto zatem spędzić urlop nad naszym polskim morzem? Powietrze z wysoką zawartością jodu przyczyni się do regeneracji organizmu, a obcowanie z naturą pomoże pozbyć się stresu i zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego. Takie warunki znajdziemy między innymi w Pobierowie, niewielkiej turystycznej wiosce nad Bałtykiem.

Jak można spędzić urlop w Pobierowie?

Miłośnicy słonecznych kąpieli z pewnością docenią szerokie piaszczyste plaże Pobierowa oraz łatwy dostęp do bogatej oferty gastronomicznej. Właściciele hoteli i apartamentów w Pobierowie zapewniają swoim gościom szereg atrakcji i udogodnień. Możemy wśród nich znaleźć:

  • wewnętrzne baseny,
  • salony gier,
  • kręgielnie,
  • place zabaw,
  • animacje dla dzieci,
  • wieczorne potańcówki,
  • strefy wellness i SPA,
  • wypożyczalnie rowerów itp.

Pobierowo położone jest wśród rozległych sosnowych lasów, w których swoją Mekkę odnajdą Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek. Leśne nadmorskie ścieżki tworzą kilometrowe naturalne szlaki idealne dla spacerowiczów, Nordic Walkerów, rowerzystów i miłośników trekkingu.

Urlopowicze spragnieni wrażeń mogą spróbować swoich sił w surfingu, kitesurfingu lub w żeglarstwie morskim.

Atrakcje dla dzieci (i nie tylko)

Najmłodsi uczestnicy wypoczynku w Pobierowie z pewnością nie będą się nudzić. Oczywiście mogą całymi dniami budować piaskowe fortece, co niewątpliwie jest czynnością wielce zajmującą, lecz gdy nad wybrzeże nadciągną deszczowe chmury, możemy zabrać dzieci do zapewniającego niezapomniane przeżycia kina 8D, w którym zacierają się granice między fikcyjnym obrazem a światem realnym. Dzięki zaangażowaniu w seans wszystkich zmysłów widza, doświadcza on filmu niczym przestrzeni rzeczywistej. Czuje wiatr na twarzy, krople wody, wstrząsy podłoża, zmiany temperatury i różne zapachy. Taki seans to świetna zabawa dla małych i dużych dzieci.

Małych urlopowiczów warto też zabrać do oceanarium, które w swoich ogromnych akwariach prezentuje liczne gatunki ryb i innych stworzeń morskich. Ciekawych wrażeń dostarczyć może najmłodszym również wizyta w lokalnej papugarni. Ptaki, przyzwyczajone do odwiedzin turystów, siadają im chętnie na ramionach, dają się głaskać, a nawet próbują naśladować ich mowę.

Jak wiemy dzieci szybko się nudzą, lecz nic nie przeszkodzi im w poszukiwaniu wyjścia z lustrzanego labiryntu wewnątrz tajemniczego obiektu zwanego Okiem Iluzji. Pełen niezwykłych wzrokowych zagadek kompleks rozbudzi wyobraźnię każdego dziecka.

A gdy wiatr przewieje niepogodę, warto zwiedzić także Magiczny Domek, który postawiono do góry nogami. Co ciekawe zdołano go nawet w całości umeblować, a goście spacerują w nim po sufitach, a zatem odwiedzenie tej niezwykłej budowli z pewnością na długo utkwi w pamięci naszych pociech.