Wakacje nad polskim morzem wybiera co roku wielu z nas. Nad Bałtykiem działają liczne kurorty i ośrodki wypoczynkowe z dobrze rozbudowaną infrastrukturą dla turystów. Uwzględniają one różne oczekiwania przyjezdnych np. co do odległości od plaży, dostępności obiektu dla zwierząt, serwowanego na miejscu wyżywienia czy obecności basenu i strefy Spa. Kiedy już wybierzemy ośrodek dla siebie, pozostaje pytanie, jak dobrze przygotować się do wyjazdu i o czym nie zapomnieć?

Lista rzeczy do spakowania

Dzięki zrobieniu wcześniej listy potrzebnych na wczasach nad morzem rzeczy unikniemy później niepotrzebnego stresu oraz poczucia, że o czymś ważnym zapomnieliśmy. Niezbędne będą na pewno wszelkie akcesoria do kąpieli i plażowania np. koc i ręczniki, warto wcześniej pomyśleć o przygotowaniu (bądź zakupie) kostiumu kąpielowego oraz kosmetyków do bezpiecznego opalania dla całej rodziny. Dobrze jest też mieć spakowane ubrania na każdą pogodę, również na wypadek chłodu i deszczu. Rzecz jasna, im dłuższy wyjazd, tym więcej ubrań będziemy potrzebować. Przyda się również kilku par butów: nie tylko przewiewnych sandałków na plażę, ale również wygodnych butów sportowych np. na spacery i inne aktywności na dworze. Jeśli na wyjazd zabieramy dzieci, można zrobić odrębną listę z artykułami dla nich. Tu poza ubrankami i akcesoriami warto pamiętać o zabraniu zabawek, aby maluchy nie nudziły się podczas wypoczynku na plaży.    

Co jest jeszcze ważne poza pakowaniem?

Należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji pobytu w wybranym kurorcie, dzięki czemu unikniemy  przykrej niespodzianki w postaci braku wolnych miejsc w interesującym nas terminie. Jeśli zabieramy ze sobą małe dziecko, warto się też upewnić, czy na miejscu jest dostępne odpowiednie wyposażenie do opieki nad maluchem. Jeśli jedziemy na wczasy z czworonogiem, należy dopytać, czy obiekt jest przyjazny dla zwierząt. Już przed samym wyjazdem na urlop należy dobrze zabezpieczyć dom np. pozostawić go pod opieką kogoś zaufanego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie będzie na nas czekać nic przykrego po powrocie.