Zabiegi SPA zazwyczaj kojarzone są z kobietami, jednak również dla panów są świetnym pomysłem. Pomagają zadbać o ciało, a przede wszystkim zrelaksować się po stresującym tygodniu w pracy lub przełomowym, pełnym emocji wydarzeniu.

Bardzo popularnym zabiegiem SPA wśród mężczyzn jest kąpiel – otulenie czekoladą. Ten produkt działa uspokajająco, rozluźnia mięśnie i odpręża. Znakomicie wygładza skórę i odżywia ją. Dodatkowym atutem jest przyjemny zapach w połączeniu z nutą pomarańczy. Dla panów, którzy uwielbiają spędzać czas na plaży, świetnym pomysłem jest kąpiel w kozim mleku, które skutecznie łagodzi oparzenia słoneczne. Jest to zabieg szczególnie polecany na intensywny weekend nad morzem.

Nasz ośrodek wypoczynkowy proponuje szeroką ofertę masaży, które wśród mężczyzn są niezwykle popularne. Pomagają zniwelować stres i negatywne emocje, często również łagodzą dolegliwości bólowe. Te mogą być spowodowane przewlekłym napięciem, zmęczeniem lub kontuzjami. Ciekawym pomysłem jest masaż aromaterapeutyczny lub masaż świecą. Panowie chętnie wybierają również kąpiele solankowe oraz peelingi.

Czym powinien wyróżniać się dobry ośrodek SPA?

Przed wyborem ośrodka wypoczynkowego warto sprawdzić, czy oferowane zabiegi SPA odpowiadają indywidualnym potrzebom. Dobrym pomysłem jest wyjazd do miejsca, gdzie propozycja jest szeroka. Dodatkowym atutem będzie obecność basenu, jacuzzi i restauracji z pysznym jedzeniem. Zabiegi SPA, niezależnie od formy, muszą być wykonywane z największą precyzją i wiedzą. Warto więc wybrać ośrodek, którego pracownicy mogą poszczycić się dużym doświadczeniem i niezbędnymi kwalifikacjami. Gwarantują je certyfikaty, odbyte szkolenia i kursy.

Niezwykle ważna jest lokalizacja ośrodka wypoczynkowego. Najbardziej popularne są obecnie placówki nadmorskie. Obiekt powinien być położony niedaleko plaży, ale również ciekawych atrakcji turystycznych lub centra handlowego. Warto również zwrócić uwagę na cenę noclegu i zabiegów SPA. Ośrodki wypoczynkowe często proponują ciekawe rabaty i promocje okolicznościowe, na przykład na Walentynki.