Większość osób planuje urlop nad morzem głównie w okresie wakacyjnym, co oczywiście jest całkowicie zrozumiałe, gdyż nie ma nic przyjemniejszego niż relaks na plaży czy przyjemna kąpiel w morskiej wodzie. Jednak warto też poznać wyjątkowy urok Bałtyku w okresie zimowym, np. w czasie ferii.

Ferie zimowe nad morzem? Przekonaj się, dlaczego warto

Ferie zimowe to okres, kiedy większość Polaków wybiera się w góry. Tymczasem jest wiele argumentów przemawiających za tym, aby spędzić ten czas nad morzem. Kiedy plaże pustoszeją, nadmorskie miejscowości zmieniają się nie do poznania. Jest to najlepszy moment, aby zachwycić się majestatycznym pięknem nadmorskich krajobrazów w spokoju, ciszy i bez uporczywych tumów. Jeśli wiesz poszukujesz okazji do błogiego relaksu w samotności lub chcesz spędzić wolny czas wyłącznie w gronie rodziny albo przyjaciół, zdecydowanie powinieneś wybrać się nad morze właśnie zimą.

Sam Bałtyk zimą zmienia się nie do poznania. Spacery po plaży mają zupełnie inny klimat niż latem. Chociaż silny wiatr czasami daje się we znaki, warto pamiętać o zdrowotnych właściwościach jodu, który jest kolejnym argumentem przemawiającym za spędzeniem ferii nad morzem. W miesiącach zimowych stężenie tego drogocennego dla zdrowia pierwiastka jest w powietrzu największe. Pobyt w tym okresie nad morzem to idealne rozwiązanie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób zmagających się z dolegliwościami układu oddechowego. Jod wpływa również na prawidłowe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. Ferie zimowe nad morzem wpływają pozytywnie nie tylko na samopoczucie, ale i na zdrowie.

Warto również dodać, że podczas ferii nadal czeka na turystów mnóstwo ciekawych atrakcji, zabytków do zwiedzenia oraz fascynujących zjawisk przyrodniczych. Krajobrazy są wówczas zjawiskowe — kry lodu unoszące się na falach, zaśnieżone klify, białe i zupełnie puste plaże…

Spędź niezapomniane ferie nad morzem w Resorcie Laola

Jeśli planujesz ferie zimowe nad morzem, serdecznie zapraszamy do naszego Resortu Laola. Zapewniamy komfortowe noclegi w kompleksowo wyposażonych pokojach oraz luksusowych apartamentach w Pobierowie. Gwarantujemy warunki oraz atmosferę, która sprzyja błogiemu relaksowi. U nas można skorzystać również ze strefy SPA & Wellness, basenu i gabinetów kosmetycznych. Specjalne atrakcje przygotowaliśmy nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, które są szczególnie mile widziane w okresie zimowym. Zapraszamy też na kulinarną podróż smaków w restauracji a la Carte.